in

ATALANTA – LIVERPOOL 0:5 Najbolja utakmica sezone Redsa, hat-trick Jote

LIVERPOOL je u 3. kolu Lige prvaka stigao i do treće pobjede. Redsi su odigrali najbolju utakmicu sezone i razbili Atalantu u Bergamu 5:0.

Osim prvih 15 minuta kada je Atalanta imala nekoliko polušansi, Liverpool je većinu utakmice bio puno bolja momčad i mogao je slaviti s još većom razlikom.

Prvi gol je pao već u 17. minuti. Alexander-Arnold je krasno proigrao Jotu koji lagano poentira za svoj prvi pogodak na utakmici. Muriel je ubrzo nakon toga dobro pucao za Atalantu, no to je bilo to od Talijana u prvom poluvremenu.

U 33. minuti već je bilo 2:0. Jota je pogodio svoj drugi gol, krasno je primirio Gomezov ubačaj, izvukao se na desnicu i silovito zakucao u mrežu.

Razbijanje u drugom dijelu

Redsi su još jače nastavili u drugom poluvremenu. U 47. minuti Salah je zabio za 3:0. Fantastična kontra gostiju, Salah se našao u jedan na jedan situaciji sa stoperom, izvukao se na ljevicu i neobranjivo pogodio rašlje.

Samo dvije minute kasnije Salah se našao u ulozi asistenta, krasno je proigrao Manea koji je laganim lobom nastavio razbijanje domaće momčadi.

Šest minuta nakon toga Jota je završio svoj hat-trick i postavio konačni rezultat. Mane ga je izbacio sjajnim dodavanjem, golman Atalante je pokušao presjeći loptu, ali je zakasnio pa je Jota lagano pospremio u praznu mrežu. Do kraja utakmice je Zapata nekoliko puta mogao smanjiti rezultat, no isto tako su Salah i Mane promašili izgledne šanse.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je igrao do 63. minute kada je zamijenjen. Nije odigrao dobro kao i cijela ekipa Atalante.

Liverpool je na vrhu skupine s devet bodova iz tri utakmice. Ajax je pobijedio danski Midtjylland pa ima četiri boda kao i Atalanta dok su Danci posljednji bez bodova

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?