in

Bale zabio za Tottenham nakon sedam godina i donio pobjedu

GARETH BALE je u 70. minuti ušao u igru na utakmici Tottenham – Brighton u sedmom kolu Premiershipa. Rezultat je bio 1:1.

Tri minute kasnije Reguilon s lijeve strane centrira, a Bale lijepim trzajem glave postiže pobjednički gol.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ BALEOV PRVI POVRATNIČKI I POBJEDNIČKI GOL ZA TOTTENHAM

To mu je 57. gol za Tottenham, ali i prvi nakon sedam i pol godina od prethodnog.

Posljednji gol za Spurse prije ovog je zabio 19. svibnja 2013. za pobjedu 1:0 protiv Sunderlanda.

Dva mjeseca kasnije postao je prvi nogometaš u povijesti za kojeg je plaćena odšteta od 100 milijuna eura. Toliko je za njega dao Real Madrid.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Bale je ondje prošao sedam turbulentnih godina tijekom kojih je zabijao krasne golove za osvajanja najvećih trofeja, ali se i nezainteresirano smijao na klupi i bježao sa stadiona dok su mu se suigrači žestoko borili ili gubili važne mečeve.

Takva situacija koja je trajala posljednjih godina već dugo je bila neizdrživa pa su sve strane jedva dočekale njegov odlazak iz Reala. Utočište mu je pružio Jose Mourinho u Tottenhamu, gdje je došao na posudbu do kraja sezone.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?