in

ŠIBENIK – RIJEKA 2:0 Šibenik je nakon Hajduka srušio i Rijeku

ŠIBENIK je u 9. kolu HNL-a s 2:0 slavio protiv Rijeke u utakmici koja se od 15 sati igrala na stadionu Šubićevac u Šibeniku. Momčad Krunoslava Rendulića sada je 7. mjestu s jednako bodova koliko ima i Hajduk, ali s lošijom gol razlikom.

Golove za momčad Šibenika zabili su Marko Bulat u 12. minuti na asistenciju Princa Ampema i Emir Sahiti u 74. minuti susreta. Vrijedi napomenuti i da je Rijeka od 40. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Darka Velkoskog.

Bolje otvaranje Šibenika

Šibenik je puno bolje otvorio susret i odmah pokazao da se ne misli braniti protiv Rijeke već da se na domaćem terenu želi nadigravati.

U sedmoj minuti Pajić je prošao po desnoj strani napada Šibenika i ubacio u kazneni prostor, ali je loptu ispred Alvara izbacio Escoval. Ipak, samo pet minuta kasnije pao je prvi pogodak.

Prince Ampem se nakon duge lopte izvukao na desnu stranu i uputio slabu povratnu loptu u kazneni prostor, ali obrana Rijeke loše reagirala i lopta je došla do Bulata koji je mirno zabio.

Crveni Velkoskog prelomio susret

Do kraja prvog dijela imao je Šibenik još nekoliko dobrih prilika, ali nijedna nije završila pogotkom. Ipak, ostatak poluvremena obilježila su druga uzbuđenja.

Najveće od njih bio je crveni karton za Darka Velkoskog. U istoj minuti je Velkovski dobio prvo žuti karton zbog prekršaja na Deniju Juriću kojeg je udario laktom u skoku, a onda mu je sudac Fran Jović odmah dao i crveni karton, vjerojatno zbog prigovora.

Sahiti zaključio utakmicu

Mogla je Rijeka na kraju prvog dijela imati i dva igrača manje, ali odluka Jovića ipak nije bila takva. Naime, Kulenović je laktom udario igrača Šibenika, a već je imao žuti karton, ali Jović ipak nije pokazao još jedan crveni karton.

U drugi dio je Rijeka ušla s namjerom da sustigne prednost koju je Šibenik stvorio, ali nije napravila niti jednu 100% šansu pa je pogodak Emira Sahitija u 74. minuti na kraju bio i posljednji na susretu. Šibenik je tako nakon Hajduka srušio i Rijeku.

SASTAVI

Šibenik: Labrović – Pajić, Pandža, Bilić, Mesa, Kvesić – Jurić, Bulat, Čurić, Alvaro – Prince

Rijeka: Nevistić – Velkovski, Escoval, Smolčić – Tomečak, Galešić, Lepinjica, Lončar, Anastasio – Kulenović, Menalo

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?