in

UŽIVO ISTRA – HAJDUK 0:0 Caktaš promašio penal

ISTRA – HAJDUK 0:0 u 10. kolu HNL-a. Utakmica je počela u 17:05.

Posljednjeplasirana Istra u dosadašnjih osam utakmica ima samo jednu pobjedu, a Hajduk, koji je tek na šestom mjestu, ima utakmicu manje od današnjeg suparnika, ali i tek tri pobjede i čak tri poraza.

ISTRA – HAJDUK 0:0

76. minuta: Caktaš je promašio penal za Hajduk!

Diamantakos je signalizirao da mu je netko od domaćina rukom blokirao udarac

72′ Prilika za Istru. Guzina na desetak metara od gola štopa loptu prsima i puca, ali Jakoliš blokira.

67′ Zamjena kod Istre. Lisica ulazi umjesto Bosančića.

66′ Dvostruka zamjena kod Hajduka. Teklić i Nayir ulaze umjesto Jaira i Jradija.

63′ Prilika za Istru. Centaršut Gonzaleza s lijeve strane, Guzina glavom puca preko gola.

60′ Velika prilika za Hajduk! Vušković sjajno proigrava Čolinu, ovaj centrira na prvu, gdje Diamantakos puca pokraj gola.

56′ Halilović je drugi igrač Istre sa žutim kartonom. Dobio ga je zbog prekršaja na Jakolišu.

52′ Prijeti i Istra. Gržan puca, Mujakić odbija u korner.

48′ Novi opasan napad Hajduka. Caktaš puca s 18 metara, ali Jurić uspijeva odbiti loptu koja je ispred njega nezgodno odskočila.

46′ Prilika za Hajduk. Diamantakos lijepo dodaje Gyurcsu, ali on s 15 metara puca slabo i u golmana.

46′ Počeo je drugi dio.

Kraj poluvremena.

Puno prilika na obje strane, ali Hajduk je bio bolji u prvom dijelu bez golova.

44′ Gonzalez je prvi igrač Istre sa žutim kartonom. Dobio ga je zbog oštrog starta na Jradiju.

41′ Velika prilika za Istru! Špoljarić proigrava Gržana, koji sam s desne strane izlazi pred Posavca, ali puca pored gola.

39′ Velika prilika za Hajduk! Lijepa akcija Bilih. Diamantakos odigrava za Gyurcsa, koji je proslijedio do Caktaša na desetak metara, ali njegov šut blokira Bosančić i tako spašava siguran gol.

36′ Prvi žuti karton na utakmici. Hajdukovac Jradi dobio ga je nakon oštrog starta.

35′ Hajduk je mogao zaprijetiti, Diamantakos je dobro postavljen čekao loptu, ali Gyurcso je loše odigrao prema njemu.

30′ Istra je odigrala dobru akciju, koju Halilović završava snažnim udarcem s 18 metara. Lopta ide preko gola.

25′ Velika prilika za Hajduk! Jradi je počeo akciju i odigrao za Jaira. On se na 15 metara iskosa lažnjakom oslobodio Hujbera i pucao, ali u Istrinog golmana Jurića.

18 Po treći put akcija Gyurcso – Jurić. Kao i prethodna dva puta, prvi je centrirao, a drugi neuspješno pucao glavom.

17′ Velika prilika za Hajduk! Jakoliš oštro centrira s desne strane, lopta se odbija do Caktaša, koji iz blizine puca glavom, ali Hujber s gol-crte izbija u korner.

14′ Velika prilika za Istru! Bosančić na ubačaj iz kornera puca glavom. Lopta prelazi uz gol-crtu, ali je nitko nema prebaciti preko nje.

13′ Velika prilika za Istru! Gržan bježi po desnoj strani, ali ga Čolina u zadnji tren stiže i blokira.

12′ Opasnost pred golom Hajduka. Špoljarić čeka loptu u odličnoj poziciji, ali Guzina mu odigrava prejako i Posavec kupi loptu.

7′ Velika prilika za Istru! Ubačaj s desne strane Caktaš skreće zamalo u vlastiti gol. Ipak, imao je sreće, bit će korner za domaćine.

4′ Ista koprodukcija kao maloprije. Sada je na Gyurcsov centaršut Jurić pucao glavom, također preko vrata.

2′ Prvu priliku na utakmici ima Hajduk. Gyurcso centrira, a Jurić s ruba kaznenog prostora glavom puca preko gola.

1′ Sudac Tihomir Pejin označio je početak utakmice.

Sastavi:

ISTRA

Jurić; Hujber, Einar, Bosančić, Sergi – Halilović, Blagojević – Špoljarić, Gržan, Vuk – Guzina.

HAJDUK

Posavec; Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jurić, Jradi – Jairo, Caktaš, Gyurcso – Diamantakos.

Vukas najavio promjene

Najveći je pritisak na treneru Hajduka Hariju Vukasu, jer ovakav rezultatski učinak može ugroziti njegovu trenersku poziciju. Na sreću za njega i Hajduk, konkurencija nije mnogo pobjegla. Naravno, tu ne mislimo na Dinamo koji već ima 12 bodova više od Splićana.

Najveći Hajdukov problem u dosadašnjem dijelu prvenstva je loš napadački učinak. Momčad je u sedam utakmica postigla samo 10 golova.

Na drugoj strani, Istra mora popraviti igru u obrani, jer je primila 13 golova do sada, a više golova primio je samo Varaždin koji je odigrao utakmicu više.

Vukas je najavio da će praviti izmjene u odnosu na dosadašnje utakmice, ali nije htio otkriti više detalja.

“Bit će promjena. Sastav se ne otkriva, a glupost je pričati o promjeni taktike i formacije. Sigurno da nešto moramo napraviti drugačije”, kazao je Vukas.

Istra se želi iskupiti

Za Vukasa je dobro što su mu svi igrači na raspolaganju, a probleme s pravljenjem momčadi ne bi trebao imati ni trener Istre Fausto Budicin koji u najavi susreta nije govorio o ozljedama.

Budicin je kazao da se njegova momčad želi iskupiti zbog teškog poraza od Slaven Belupa u prošlom kolu. Slaven je kod kuće slavio s 5:1.

“Svi znamo tko je Hajduk i što očekuju od sutrašnje utakmice. Meni je najviše žao što neće biti publike i što nećemo imati podršku navijača, to je mali hendikep za nas. Gledamo na sutrašnju utakmicu kao neku vrstu iskupljenja zbog poraza u zadnjoj utakmici. Neophodno nam trebaju bodovi, ova utakmica je izrazito bitna”, rekao je Budicin za službenu stranicu Istre.