in

UŽIVO LOKOMOTIVA – DINAMO 1:1 VAR poništio gol za novo vodstvo Dinama

LOKOMOTIVA – DINAMO 1:1 u 10. kolu HNL-a. Strijelci: Aliyu u 42. minuti za domaćine te Ivanušec u 8.minuti za goste.  Utakmica je počela u 17:05.

LOKOMOTIVA – DINAMO 1:2

Tijek utakmice:

49. minuta: GOOOL za DINAMO! 1:2, strijelac LOVRO MAJER! Pogriješio je novi Lokomotivin igrač Tahiraj. Marković ne stiže njegovu loptu. Kupi je Kastrati i šalje pred gol za Gavranovića, koji je propušta za Majera. On zabija za novo vodstvo Dinama. Ipak, VAR provjerava je li Gavranović bio u

46′ Počeo je drugi dio u Kranjčevićevoj. Po jedna promjena u svakoj momčadi. Kod Lokomotive ulazi Tahiraj umjesto Malikjija, a kod Dinama ulazi Franjić umjesto Hajrovića.

Kraj poluvremena.

Dinamova kombinirana momčad puno teže od očekivanog igra protiv posljednjeplasirane ekipe HNL-a.

42. minuta: GOOOL za LOKOMOTIVU! 1:1, strijelac IBRAHIM ALIYU! Moharrami je pogriješio i dao loptu suparniku, koji sjajno koristi poklon. Kallaku odlično prolazi i na drugoj stativi nalazi Aliyua, koji rutinski i hladnokrvno pogađa

40′ Prvi žuti karton i za Dinamo. Dobio ga je Burton zato što je nagazio Gjiru.

38′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Lokomotivin Malikji. Zaslužio ga je zbog oštrog starta na Ivanušecu.

37′ Velika prilika za Lokomotivu, prečka! Karačić sjajnom akcijom donosi loptu u kazneni prostor, gdje je odbijaju dinamovci. Međutim, samo do Aliyua, koji šalje loptu Kolingeru. On je spušta prsima i snažno puca, ali u prečku.

36′ Sjajna Majerova akcija. Izbacio je dva protivnika i dodavao se s Gavranovićem, koji odigrava za Jakića. On šalje loptu u for Kastratiju, koji se baca tražeći penal. Ništa od toga.

35′ Zadnjih pet minuta obilježava igra s obostranim greškama u dodavanjima te neuspješni pokušaju Dinamovih stopera da dugim loptama pronađu Gavranovića.

30’Novi napad Lokomotive. Aliyu odlično prolazi Kastratija i dodaje Tuciju, koji puca snažno iz daljine. Burton u bloku skreće loptu, ali je i usporava, pa je Livaković lako kupi.

21′ Velika prilika za Lokomotivu! Cokaj snažno puca s više od 20 metara, a Livaković odbija u korner. Ubačaj iz kuta dočekuje Karačić, koji skače više od Burtona i glavom puca jako blizu vratnice.

20′ Majer, još jedan bivši igrač Lokomotive u Dinamu, nije dobro reagirao u dva uzastopna napada gostiju. Prvo je iz slobodnjaka pogodio živi zid od kojeg se lopta odbila u korner, a zatim je skrivio prekršaj kada je napad krenuo iz kuta.

15′ Korner za Lokomotivu donosi nove opasnosti pred golom Dinama. Aliyu puca, ali u blok, nakon čega Cokaj šutira pokraj gola.

14′ Priliku za Lokomotivu svorio je igrač Dinama. Međutim, nije riječ o još jednoj zamjeni nogometaša između dva bratska kluba, nego je na oštru Karačičevu loptu s desne strane u napadu Lokomotive loše reagirao Dinamov stoper Šutalo. Nespretno ju je zahvatio, ali srećom po Livakovića, nije pogodio njegov gol.

8. minuta: GOOOL za DINAMO! 0:1, strijelac LUKA IVANUŠEC! Igrači Lokomotive koje je pokupio Dinamo sjajnom akcijom donose prednost gostima. Kastrati lijepo prolazi po desnom boku i odigrava povratno za Ivanušeca, koji je dočekao loptu u kaznenom prostoru i pogodio suprotni kut.

1′ U prvom napadu Dinama duga lopta pred gol Lokomotive, ali Kolinger čisti ispred Gavranovića.

1′ Sudac Duje Strukan označio je početak utakmice u Kranjčevićevoj.

Derbi koji to nije

Derbi Zagreba, HNL-a, a zbog specifičnih veza između ovih klubova i Dinamov interni derbi, ove sezone to nije, jer za derbi je potrebno dvoje. Prvak Dinamo je lider i ove sezone, a aktualni viceprvak Hrvatske 10. kolo dočekuje kao posljednjeplasirana momčad HNL-a.

Zato Dinamo pred važnu utakmicu skupine Europa Lige protiv Wolsbergera igra s kombiniranom momčadi, jer protivnik mu od početka sezone ima tek jednu pobjedu u HNL-u.