in

BARCELONA – VALENCIA 2:2 Domaćin osam bodova od vrha. Messiju obranjen penal

BARCELONA je nakon dvije uzastopne pobjede u prvenstvu na domaćem terenu u 14. kolu La Lige remizirala s Valencijom 2:2.

Poveli su gosti u 29. minuti. Prvo je Ter Stegen lijepo obranio udarac Solera s ruba kaznenog prostora i izbio loptu u korner, a Mouctar Diakhaby je iz tog kornera pogodio glavom. Asistent je bio upravo Soler, a Diakhaby je neobjašnjivo ostao sam i poentirao u bliži kut Barceloninog gola.

Messiju obranjen penal, ali bio precizan iz drugog pokušaja

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela sudac Alejandro Hernandez je dosudio penal za Barcelonu nakon dugog pregledavanja snimke. Jose Luis Gaya je srušio Antoinea Griezmanna, a kazneni udarac je izveo Lionel Messi.

Njegov udarac je obranio Jaume Domenech, ali je lopta iz iste akcije ubačena u sredinu na Argentinca koji iz drugog pokušaja ne griješi.

Gomez je konačan rezultat postavio u 69. minuti

Katalonski sastav je u 52. minuti do preokreta doveo stoper Arauju. On je nakon kornera u gužvi iz voleja lijepo pogodio u suprotni kut Domenechovog gola. Ipak, gosti izjednačavaju u 69. minuti, a strijelac je bio Maximiliano Gomez iz velike blizine. Lijepo se ubacio ispred stopera Barcelone i malim dodirom usmjerio loptu u gol.

Barcelona je peta s 21 osvojenim bodom i utakmicom manje, dok je Valencia 12. s 15 bodova. U sljedećem kolu tijekom tjedna Valencia dočekuje Sevillu, dok Barcelona gostuje kod Real Valladolida.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?