in

DINAMO – VARAŽDIN 4:0 Dinamo je jesenski prvak s dvije utakmice manje od Osijeka

DINAMO je u 16. kolu HNL-a kod kuće lagano pobijedio Varaždin 4:0. Golove za hrvatskog prvaka su zabili Oršić, dva puta Petković i Hajrović, a osim prikazane dominacije ova utakmica će ostati upamćena po dva debitanta u redovima Dinama.

Od prve minute Dinamo je zagospodario terenom dok je Varaždin svoje prilike tražio u kontrama, no bila je očita velika razlika u kvaliteti.

Jakić i Gavranović imali su dobre prilike u prvih 15 minuta, Petković je potom u 22. minuti pogodio prečku, a pritisak se potom isplatio samo minutu kasnije. Gavranović je probio na desnoj strani i dodao Petkoviću koji vraća Oršiću, a ovaj krasno pogađa daljnji kut u rašlje.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Gvardiol se sjajno probio po lijevoj strani uz malo problema s loptom, ali pronašao je Majera koji odmah daje Petkoviću, a ovaj mirno zabija za 2:0.

Što se tiče igre Varaždina u 1. poluvremenu, vrijedi izdvojiti situaciju iz 37. minute. Tkalčić je ubacio s desne strane i pronašao Obregona na skoku. Kolumbijski napadač je dobro pucao glavom, no lopta je otišla malo pored stative.

Nastavak dominacije u drugom poluvremenu

Dinamo je u drugom dijelu već u 51. minuti zabio i treći gol, no VAR ga je poništio. Nakon dobre akcije Stojanović je dobio loptu na desnoj strani, a Varaždinci su katastrofalnom reakcijom u obrani poslali loptu u svoju mrežu. Srećom za njih, Stojanović je kod primanja lopte bio u zaleđu doslovno za korak pa je VAR poništio pogodak.

Varaždin je u drugom dijelu ponovno imao jednu šansu, a opet je pucao Obregon. Slična situacija kao u prvom poluvremenu – opet je pokušaj otišao malo pored gola, samo je ovoga puta ubačaj bio s lijeve strane, a Obregon je tukao nogom.

U 68. minuti vidjeli smo ulazak prvog debitanta na utakmici. Talentirani Niko Janković je zamijenio Lovru Majera, a 19-godišnjak jedini na utakmici nije imao svoje prezime na stražnjem dijelu dresa.

Sve je riješeno deset minuta nakon toga, a svoj drugi gol na utakmici zabio je Petković. Pellumbi je srušio Gvardiola, VAR se uključio i ispravno odlučio da je prekršaj bio vrijedan penala. Petković je mirno pogodio za 3:0.

10 minuta prije kraja ušao je i drugi debitant. Josip Mišić je zamijenio Jakića. Mišić je bio važan član šampionske Rijeke, a u Dinamu će igrati do kraja sezone na posudbi iz portugalskog Sportinga.

Do kraja utakmice je pao još jedan pogodak, a zabio je Hajrović u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Unatoč dvije utakmice manje Dinamo je jesenski dio prvenstva završio kao prvi s isto bodova kao Osijek, ali i boljom gol-razlikom.