in

Težak poraz Nike Kovača. Lille pobjedom ostao prvi, Lyon i Marseille kiksali

DESET utakmica 15. kola francuskog prvenstva odigrano je u srijedu navečer, a mi ćemo se fokusirati na težak poraz Monaca koji vodi Niko Kovač.

Naime, Kovačeva ekipa je kod kuće izgubila 3:0 od Lensa, inače možda i najugodnijeg iznenađenja prvenstva.

Već u prvoj minuti Sylla je zabio za 1:0, a Monaco je zapravo izgubio sve nade 23. minuti kada je Disasi dobio izravni crveni karton zbog povlačenja. Do kraja utakmice Banza i Kakuta riješili su utakmicu, a Lens je samo odradio posao u drugom poluvremenu. Lens je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto lige, a preskočio je Kovačev Monaco koji je sada osmi.

Kiks Lyona i Marseillea

U ostalim utakmicama vidjeli smo čak četiri pobjede od 2:0 i to su se sve dogodile u gostima. Takvim rezultatom je Strasbourg dobio Angers, Lille Dijon i time zadržao prvo mjesto na tablici, Metz Montpellier i Nice Nimes.

Reims je pobijedio kod kuće Nantes 3:2, a St. Etienne je u gostima svladao Bordeaux 2:1. Lyon je kiksao kod kuće protiv Bresta i odigrao samo 2:2, a PSG je bez ozlijeđenog Neymara doma svladao Lorient 2:0. U derbiju večeri, Rennes je kod kuće bio bolji od Marseillea 2:1.

Nakon vodećeg Lillea, na ljestvici slijede PSG, Lyon i Marseille.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?